Büyükşehir Belediyesi, Altınoluk ve Akçakoca Eğitim ve Dinlenme Tesislerinde vatandaşlara birer haftalık gruplar halinde ücretsiz tatil yapma imkanı sağlıyor.

Yaşlı ve engelli vatandaşlar ile refakatçilerinin sosyal hayatlarını renklendirmeyi ve canlandırmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, tatil kampları ile vatandaşlara unutulmaz bir tatil geçirme fırsatı sunuyor.

Vatandaşlar güvenli bir ortamda eğitmenler ve uzmanlar eşliğinde yaz kamplarına katılarak, hem sosyal ve kültürel etkinliklerle dolu bir yaz geçiriyor hem de tarihi ve turistik mekanları gezme şansını yakalıyor.

BAŞVURU VE KAYIT İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz tatil kamplarına katılmak isteyen yaşlı, engelli, şehit yakını ve öğrenciler; Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında bulunan Sosyal Hizmetler Bankosu’na istenilen evraklarla başvuru yapabilir.

Öğrenciler için gereken belgeler;

Karne veya başarı belgesinin aslı ile fotokopileri, velisinin ve öğrencinin nüfus cüzdanı fotokopisi (aslı ile birlikte), İkametgah Belgesi ve 1 adet fotoğraf.

60 yaş üstü olan yaşlı vatandaşlar için gereken belgeler;

Nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı.

Engelli vatandaşlar için gereken belgeler;

Engelli raporu fotokopisi, refakatçinin ve engelli vatandaşın nüfus cüzdanı fotokopisi (aslı ile birlikte) ve 1 adet fotoğraf.

Get a Free Quote Today!